مبعث حضرت محمد مصطفی (ص)بر همه مسلمانان جهان مبارک باد

 

سالروز انتخاب شدن محمد مصطفی (ص) برای پیامبری

 

از سوی خداوند متعال بر همه مسلمانان جهان مبارک باد

 

سالهای طولانی بود که مردم جهان به خصوص مردم جزیره العرب از نور مستقیم خورشید نبوت دور گشته و در تاریکی جهل و خرافات غوطه‌ می‌خوردند، از گردابی بیرون آمده، در گردابی دیگر فرو می‌رفتند. با آلودگی به اشرافیت، غارتگری، قساوت، تعصبات نژادی، قبیله‌ای، مادیگری و بت پرستی فضایل اخلاقی پایمال و رذایل اصول زندگی گشت.

 

AWT IMAGE

 

 

 

دوران بعثت در کلام امیرالمؤمنین (ع)

 

امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند:

 

«خداوند پیامبر اسلام (ص) را زمانی فرستاد که مردم در فتنه‌ها گرفتار شده و رشته‌های دین پاره شده بود... چراغ هدایت بی‌نور و کوردلی همگان را فرا گرفته بود. خدای رحمان معصیت می‌شد و شیطان یاری می‌گردید... با دست مردم جاهل، نشانه‌های شیطان آشکار و پرچم او افراشته گردید. فتنه‌ها، مردم را لگدمال کرده و یا سم‌های محکم خود نابودشان کرده و پابرجا ایستاده بود. اما مردم حیران و سرگردان، بی‌خبر و فریب‌خورده، در کنار بهترین خانه (کعبه) و بدترین همسایگان (بت پرستان) زندگی می‌کردند. خواب آنها بیداری و سرمۀ چشم آنها اشک بود، در سرزمینی که دانشمندان آن لب فروبسته و جاهل گرایی بود.»

 

 

 

بعثت رسول اکرم (ص) و اهمیت آن

 

  در این هنگام که بشریت در کویر خشک رذایل گرفتار بود؛ مردی در دل کوههای مکه، خدا را عبادت می‌کرد. در کنار بتها و ظلمها زندگی کرد ولی هیچ‌گاه بت را سجده نکرد و دامن مقدسش به ظلم آلوده نشد. به فرمودۀ امام حسن عسکری (ع):« چون چهل سال از عمر ایشان گذشت؛ حق تعالی دل او را بهترین دلها و خاشع‌تر و مطیع‌تر و بزرگتر از همه دلها یافت. پس به دیده آن حضرت نور دیگر داد و امر فرمود که درهای آسمان را گشودند و فوج فوج ملائکه به زمین آمدند و آن حضرت نظر می‌کرد و ایشان را می‌دید و رحمت خود را از ساق عرش تا سر آن حضرت متصل گردانید. پس جبرئیل فرود آمد و اطراف آسمان و زمین را فرو گرفت و بازوی آن حضرت را حرکت داد و گفت: یا محمد بخوان، فرمود: چه بخوانم، گفت:

 

«اقرء باسم ربک الذی خلق خلق الانسان من علق»

 

  بنابراین لطف الهی شامل جهانیان گردید و پیامبر خاتم (ص) به رسالت مبعوث گشت و خداوند او را چونان باران بهاری برای تشنگان حقیقت و مایه سربلندی و عزت و شرافت یارانش قرار داد. اگر روز هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه بسیار مهم بود و به همین جهت به پیشنهاد حضرت علی (ع) آغاز تاریخ مسلمانان گردید؛ اهمیت آن بدین جهت می‌باشد که هجرت زمینه‌ساز تحقق اهداف و آرمانهای بعثت به شمار می‌رفت و در واقع روز بعثت «روز تولد شخصیت والای پیامبر اکرم (ص)» است. پیامبری که اشرف مخلوقات است و سید اوصیاء پیامبری که خداوند میثاق او را از تمام عوالم هستی، حتی ابناء الهی گرفت؛ «مأخوذاٌ علی النبیین میثاقه»پیامبری که محور پرستش در کل عالم تکوین است. پیامبری که خداوند فرمود:«لولاک لما خلقت الافلاک» او که نسبت به مؤمنین مظهر رحمت است و رأفت؛ « بالمؤمنین رؤوف رحیم»و برای جهانیان رسول رحمت؛ «و ما ارسلناک إلا رحمه للعالمین».

 

   او که پیشوای پرهیزکاران و وسیله بینایی هدایت خواهان است. چراغی با نور درخشان، ستاره‌ای فروزان و شعله‌ای با برق‌های خیره‌کننده و تابان است. راه و رسم او با اعتدال، روش زندگی او صحیح و پایدار، سخنانش روشنگر حق و باطل و حکم او عادلانه است.


/ 1 نظر / 35 بازدید
محمد مهدی سوری

بالاخره نسخه جدید اسپمر وبلاگ راه اندازی شد. این نرم افزار قادر هست 50 سایت اخر بروز شده(حتی بیشتر)رو جمع اوری کنه و بعد به طور هوشمند نظرات رو ارسال کنه.این نرم افزار 4 سیستم پر طرفدار وبلاگدهی ایرانی یعنی بلاگفا و رزبلاگ و پرشین و همچنین لوکس بلاگ رو پشتیبانی می کنه!! این نرم افزار 80 درصد کد های امنیتی رو خودش به صورت هوشمند وارد می کنه و 20 درصد بقیه رو خود شما باید وارد کنید که 1 دقیقه هم طول نمیکشه! درضمن هیچ محدودیتی هم در رابطه با ارسال نظر وجود نداره. قیمت این نرم افزار باورنکردنی می باشد.شما فقط مبلغ 2000 تومان را به حساب ما واریز می کنید و یک کد هوشمند از ما می گیرید که مادام العمر می توانید از ان استفاده کنید.در حالی که بقیه فروشنده های اسپمر مبلغی به صورت ماهیانه از شما عزیزان دریافت می کنند.پس همینجا بهترین جا برای خرید اسپمر هستش! قیمت اسپمر ارسال نظر به رزبلاگ و پرشین بلاگ و لوکس بلاگ و بلاگفا:2000 تومان شماره حساب ها: 0340824452002 شماره کارت:6037991337718914 بنام:محمد مهدی سوری پس از واریز مبلغ نرم افزار شماره تراکنش ان را برای ما ارسال کنید تا نرم افزار را برای شما عزیزان ارسال کن