گزارش مجلس بزرگداشت حضرت آیت ا.... سید علیرضا افقهی سبزواری (ره )

به نام خدا

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند بعضی بر سرپیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده اند( احزاب آیه 23)

امروز 5/8/91 همزمان است با چهلیمین روزارتحال جانسوز عالم فرزانه و فقیه عالیقدر، استاد فرهیخته ، مدافع حریم ولایت نماینده دوره پنجم مجلس شرای اسلامی حضرت آیت ا.... سید علیرضا افقهی سبزواری (ره )

در تاریخ 21/7/91 همزمان با 25 ذی الحجه 1433 از ساعت 4 لغایت 6 عصر مراسم بزرگداشتی به همت خانه سبزواریهای تهران و شخص جناب آقای راه چمنی در مسجد خاتم الانبیاء (ص) واقع در تهرانپارس خیابان بهار برگزار گردید .

در این مجلس با شکوه شخصیت های مختلف حضرات آیات ، حجج اسلام و ائمه محترم جماعات ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، صنوف مختلف بازار ، بیت محترم حضرت ایت ا... شاهرودی ( پدر همسر مرحوم سید علیرضا افقهی ) شخصیت های فرهنگی – کشوری و لشکری اقشار مختلف سبزواری های مقیم تهران از شخصیت ممتاز و خدوم آن عالم جلیل القدر تقدیر بعمل آمد و مداحان و سخنوران حاضر در جلسه از جایگاه برجسته آن مرحوم تجلیل بعمل آوردند .

آنچه مهم است حضور و مشارکت جمع کثیری از فرهنگیان محترم و اساتید دانشگاه و بزرگان اهل علم و فضل در این گونه مراسم و مجالس است ، مردم فهیم و آگاه سبزوار همواره از پیشروان دفاع از حریم اعل بیت و سادات علوی و علماء مروج مکتب اهل بیت بوده اند تاریخ نشان نمی دهد که از بدو گرایش به دین اسلام حتی یکروز از مکتب امامت و ولایت فاصله گرفته باشند . و نهضت سربداران در قرن هفتم هـ . ق نمونه ای از این وفاداری ها می باشد . هم اکنون نیز از دیار سبزوار علماء برجسته ای در حوزه های علمیه نجف – قم - مشهد -سبزوار و تهران و ...... هستند که مایه مباهات جهان اسلام می باشند . و هرکدام از آنها منشاء خیرات و برکات زیادی برای اسلام و تشیع می باشند .

از طرف خانه سبزواریها و فرهنگیان فرهیخته سبزواری و شخص آقای راه چمنی از حضور تمامی شرکت کنندگان در این مراسم روحانیون محترم ائمه جماعت اساتید محترم دانشگاه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، مسئولین محترم لشکری و کشوری و عموم سبزواری های مقیم تهران ، که با شرکت در این گونه مراسم علاقه خود را به علماء ارزشمند شیعه و بخصوص فقها عظیم الشان سبزواری ابراز داشتند کمال تشکر را داریم .

در سخنرانی این مراسم حضرت حجه الاسلام سید منصور احمدی سبزواری از علماء برجسته سبزوار ساکن تهران بحث تاریخی زیبایی پیرامون مقام علمی خاندان افقهی سبزواری که قرنهاست در دیار سربداران منشاء خدمت و زعامت و رهبری مردم هستند بیان فرمودند که علاقه مندان می توانند در ادامه مطلب مطالعه  فرمایند .   

/ 0 نظر / 28 بازدید